معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی سازمان نظام دامپزشکی در نامه‌ای به شوراهای نظام دامپزشکی استان‌ها، به ذکر نکاتی درباره نحوه استفاده همکاران از فضای دیجیتال و همچنین اپلیکیشن‌های مربوطه پرداخت. به گزارش حکیم مهر، در این نامه ویزیت، تجویز دارو و واکسن دامپزشکی از طریق این پلتفرم‌ها غیرمجاز اعلام شده و در صورت لزوم، صرفاً ارجاع به مراکز درمانی دارای پروانه، با ثبت مورد، مشخصات، تاریخ و ساعت ارجاع امکان‌پذیر اعلام شده است.

چهارشنبه, 27 اسفند 1399 15:39

  • منبع: حکیم مهر
برچسب‌ها

عبدالله بهمنش اظهار داشت: زمان احرای طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشتی بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده ‌های خام دامی کهگیلویه و بویراحمد از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ است.
وی افزود: هدف از اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد ارتقای سطح بهداشتی و حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم استان است.
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بمنظور اجرای این طرح گروه‌ های ثابت و سیار دامپزشکی در استان در ۲ نوبت کاری صبح و عصر با بازدیدهای سرزده بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی نظارت دقیق می‌ کنند. 

سه شنبه, 26 اسفند 1399 16:21

  • منبع: موسسه اطلاعات مرغداری و دامپروری
برچسب‌ها

مدیر عامل اتحادیه دام گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز منجر به کاهش یا حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار و جایگزینی آن با گوشت مرغ شده است.
افشین دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دلایل گرانی گوشت در بازار اظهار کرد: با توجه به آنکه اولویت تخصیص نهاده با نرخ مصوب ابتدا مرغداران، دامداران شیری و سپس پرواربندها هستند، از این رو نهاده دولتی به دست دامداران سبک نمی‌رسد که این امر در افزایش قیمت تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد.

سه شنبه, 26 اسفند 1399 16:14

  • منبع: اتحادیه دام سبک کشور

شش تشکل فعال در زنجیره صنعت لبنیات طی نامه ای از رییس جمهور خواستار عدم تخصیص ارز مرجع در بودجه سال آینده به بخش های مختلف این صنعت شدند.

دوشنبه, 06 بهمن 1399 23:48

  • منبع: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران
برچسب‌ها

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: مشکل نهاده های دامی در کشور هنوز برطرف نشده و تولید کنندگان به شدت با این قضیه دست به گیربان هستند.

دوشنبه, 06 بهمن 1399 22:30

  • منبع: رادیو اقتصاد
برچسب‌ها

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم قیمت هر گیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه در بازار با حدود ۱۰ درصد افزایش به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

دوشنبه, 06 بهمن 1399 22:28

  • منبع: اتحادیه مرکزی تعاونی های دام سبک کشور
برچسب‌ها